obraz-zieleni

O FIRMIE

Kim jesteśmy, kwalifikacje

Ogrodami zajmuję się od 1994 roku, czyli zaraz po studiach na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Przyrodniczego (kiedyś AR). Wcześniej ogrodom robiłem tylko portrety. Przy okazji zapraszam do obejrzenia tych i wielu innych zdjęć poprzez kliknięcie zakładki Uchwycone w kadrze.

 

W 2020 roku mija 26 lat mojej pracy w zawodzie architekta krajobrazu. Większość z moich projektów mogłem zrealizować w ramach własnej firmy Obraz Zieleni, którą założyłem w 2001 roku po kilkuletniej praktyce w innej firmie.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło w Polsce i otaczającej nas przestrzeni. I są to zmiany w dobrym kierunku. Wciąż jednak pozostaje dużo do zrobienia. I właśnie po to my jesteśmy – żeby zmieniać nasze otoczenie na lepsze. Aby ogrody nie składały się z tui i świerków posadzonych pod linijkę, sznurek lub w trókąt. Chcemy Państwu pomóc stwarzać swoje własne zakątki zieleni za przystępną cenę.

 

Obraz Zieleni stanowi profesjonalny, zgrany zespół. Pracujemy kilkanaście lat w podobnym składzie. Od początku, czyli od tworzenia projektu, poprzez jego realizację aż po stałą opiekę nad ogrodem chcemy móc z Państwem współpracować. Nie wyjeżdżamy za granicę, planujemy upiększać nasze Małe Ojczyzny: ogrody, osiedla, parki, klomby, zieleńce, place zabaw.

 

Swoją pracę kochamy, to nasza pasja, jesteśmy otwarci na ciekawe, nietypowe wyzwania przy realizacji dużych założeń ogrodowych, miejskich i parkowych jak również nie odrzucimy zapytań o upiększenie zieleni na niewielkim tarasie.

 

Mamy duże doświadczenie i oferujemy bardzo szeroki zakres usług. Podejmujemy się tematów związanych stricte z ogrodnictwem, jak i nawodnieniem, oświetleniem, nawierzchniami ogrodowymi i brukowymi, tarasami, elementami drewnianymi, ogrodzeniami. Cała nasza oferta w zakładce.

 

Pracujemy głównie w Poznaniu i Wielkopolsce… ale spełniając oczekiwania Państwa, byliśmy w wielu odległych zakątkach Polski. I to się chyba nie zmieni.
Warto nam zaufać, jesteśmy doświadczeni i uczciwi, cenimy wartość słowa i umowy. Warto nam powierzyć Państwa przyszły ukochany zakątek zieleni.

 

Zapraszam do współpracy,
mgr inż. Bartłomiej Kolasiński
Obraz Zieleni

Kwalifikacje:

 • 1989 -1994 wydział ogrodniczy Akademii Rolniczej w Poznaniu
 • 1994 – ukończone specjalizacje: Rośliny Ozdobne i Kształtowanie Terenów Zieleni
 • Praktyka zawodowa : 1992 i 1993 Holandia, firmy ogrodnicze
 • 1994 – nagroda im. Zwolińskiego za najlepszą pracę magisterską na Akademii Rolniczej.
 • 2010-2011 – SGGW w Warszawie. Studia Podyplomowe Ochrona i Konserwacja Zabytkowych Założeń Ogrodowych.

 

 

Kursy i certyfikaty:

 • 1997,1998,1999,2000 – Projektowanie i instalacja systemów nawadniających TORO
 • 2007 – Projektowanie AutoCAD
 • 2014 – Odwadnianie, oczyszczalnie ścieków
 • 2014 – kurs w zakresie ochrony roślin
 • 2019 – kursy Wydział Ochrony Środowiska – ustawy
 • 2021 – kurs montażu robotów koszących Ambrogio

 

 

Nagrody:

 • I miejsce w kategorii : najładniejszy ogród przydomowy w Poznaniu – 2003 r.