Ogrody przydomowe

jak tworzymy nasze ogrody

W ciągu kilkunastu lat działalności firmy OBRAZ ZIELENI zrealizowaliśmy około 350 ogrodów, zarówno dużych, rezydencjonalnych, kilkuhektarowych, poprzez średniej wielkości (ok. 1000 metrowe ) ogrody przydomowe aż po te najmniejsze, czasem kilkunastometrowe enklawy zieleni na tarasach czy dachach.

Zaczynając pracę nad projektem, szukamy inspiracji, która zadecyduje o stylu oraz funkcjach ogrodu. Następnie tworzymy wizję optymalnego miejsca zarówno dla właścicieli, jak i dla roślin. Określamy funkcjonalność poszczególnych przestrzeni, podział na strefy rekreacyjne i użytkowe a następnie łączymy je układem wygodnej komunikacji.

 

Dokonujemy odpowiedniego doboru gatunków drzew, krzewów i bylin. Proponujemy dobór materiałów z kamienia, drewna lub metalu. W zestawianiu roślin staramy się uwzględnić wszystko to, co najpiękniejsze: barwę, zapach, pokrój, strukturę. Tworzymy z nich kompozycje, w których właściciel będzie czuł się najlepiej. I tak powstaje styl elegancki, o prostej formie, emanujący spokojem lub też swobodny, dziki, czasem „rozwichrzony” ogród, lekki i z odrobiną szaleństwa w formie oraz bujny w zieleni.

 

Nie bez znaczenia pozostają elementy towarzyszące: układy wodne, kamienie, drewno, meble ogrodowe, oświetlenie – one nadają charakter i dopełniają styl całego założenia. Ogrody przydomowe a wręcz ich specyfika polega na tym, że nowo posadzona roślinność ma służyć ludziom przez długi czas i na wiele sposobów. Wszystko to po to żeby właściciele ogrodu mieli swój ulubiony zakątek i azyl w zwariowanym świecie.